HUN PERAKENDE ENERJİ VE İNŞAAT A.Ş.

HUN PERAKENDE ENERJİ VE İNŞAAT A.Ş.

2011 yılında Hun İnşaat Limited Şirketi olarak kurulan ve daha çok parsel bazlı alanlarda APARTİST markası ile konut üretimi yapan şirket 2014 yılından itibaren MİNT markası ile ada bazlı konut projeleri geliştirmeye başlamış, ticari ünvanını da Hun Perakende Enerji ve İnşaat A.Ş olarak değiştirmiştir.

Mart 2015 tarihinde ise BP Petrolleri A.Ş.'den taşıtmatik distribütörlüğünü alarak KOLAY YAKIT markasını bünyesine eklemiştir.

Sefer Altıoğlu, 26 yıllık finans sektörü deneyimi sonrasında 2014 yılında Hun Perakende bünyesine katılmış olup MİNT Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Özgür Doğan, 15 yıllık finans sektörü deneyimi sonrasında 2016 yılında Hun Perakende bünyesine katılmış olup Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

İnşaat Yüksek Mühendisi olan Tolga Karaşahin, 2016 yılında Hun Perakende bünyesine katılmış olup Yönetici Ortak olarak görev yapmaktadır.

Burçak Özdemir, 15 yıllık finans sektörü deneyimi sonrasında 2020 yılında Hun Perakende bünyesine katılmış olup Yönetici Ortak olarak görev yapmaktadır.