Filonuzun akaryakıt alımları
BP Taşıtmatik ile kontrol altında!

BP Taşıtmatik, BP’nin filolara özel geliştirdiği çözümümüz.Bu otomasyon sistemiyle, akaryakıtınızı aracınızdan çıkmadan alıp, ikmal sırasında herhangi bir ödeme yapmaksızın akaryakıt giderlerinizi tam olarak kontrol altına alabilirsiniz.

Taşıtmatik sistemi nedir?

Taşıtmatik, Filolara özel geliştirilmiş bir çözüm. Bu otomasyon sistemiyle, akaryakıtınızı aracınızdan çıkmadan alıp, ikmal sırasında herhangi bir ödeme yapmaksızın akaryakıt giderlerinizi tam olarak kontrol altına alabilirsiniz.

Taşıtmatik nasıl çalışır?

Filonuza ait aracın plakası, kullandığı akaryakıt cinsi BP Taşıtmatik sistemine kaydedilir. Bu bilgileri içeren taşıt programlama ünitesi, depo anteni ve kilometre sensörü aracın akaryakıt deposu girişine monte edilir. Depo anteni, Taşıt Programlama Ünitesi'nin pompa tabancasında bulunan alıcıyla bilgi alışverişi yapmasını sağlar. BP İstasyonu’na gelen sürücü, üzerinde BP Taşıtmatik logosu bulunan pompaya aracını yanaştırır. Pompa depoya yerleştirildiğinde sistem aracı otomatik olarak tanır. Böylece taşıtla ilgili daha önceden kaydedilmiş tüm bilgiler sistemin belleğine aktarılır ve sistem taşıtı tanıdığından akaryakıt alımı otomatik olarak gerçekleşir. Tabanca depodan çıkarıldığında dolum işlemi otomatik olarak durur.

BP İstasyonu’na gelen sürücü, üzerinde BP Taşıtmatik logosu bulunan pompaya aracını yanaştırır. Pompa depoya yerleştirildiğinde sistem aracı otomatik olarak tanır. Böylece taşıtla ilgili daha önceden kaydedilmiş tüm bilgiler sistemin belleğine aktarılır ve sistem taşıtı tanıdığından akaryakıt alımı otomatik olarak gerçekleşir. Tabanca depodan çıkarıldığında dolum işlemi otomatik olarak durur.

Akaryakıt alımının ardından yazar kasa bilgi fişi sistemden otomatik olarak çıkar. Bu fişi alan sürücü, hiçbir ödeme yapmadan, herhangi bir fatura almadan ve vakit kaybetmeden yoluna devam eder.

Taşıtmatik sisteminin avantajları?

% 100 Filo Yönetimi

Taşıtmatik ile akaryakıt giderlerinize tam kontrol sağlarsınız. Filonuzun toplam yakıt tüketimini, bu tüketimi hangi periyodlarda yapmış olduğunu, almış olduğu ürünle toplam kaç kilometre yol katetmiş olduğunu kesin olarak takip edebileceksiniz. Filonuzun aylık harcadığı akaryakıt miktarını bilirsiniz. Belli bir zaman diliminde ortalama tüketim miktarını kesin olarak görürsünüz.

Hatalı Yakıt Alımına Son

Taşıtmatik ile filonuzun hatalı ürün alma ihtimali ortadan kalkar. Sistem aracınızın hangi ürün kullandığını bilir, aracınızı pompada tanır ve yanlış ürün ikmali engeller.

Raporlama

Araçlarınızın akaryakıt alımıyla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiler faturayla birlikte bir rapor halinde size gönderilir. Bu sayede filonuzu kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Limitlendirme

Araçlarınızın sizin belirleyeceğiniz dönemlerde TL veya LT bazında ne kadar yakıt alabileceğine karar verebiliyor olacaksınız.

Raporlama

Size verilecek kullanıcı adı ve parolayı kullanarak <strong>www.hunenerji.com.tr</strong> internet sitesi üzerinden taşıtmatik kullanım bilgilerinize istediğiniz yerden, istediğiniz zamanda ulaşabileceksiniz.

Faturalandırma

Faturanızla birlikte gönderilecek fatura detay raporu ile akaryakıt harcamalarınızı detaylı takip edeceksiniz!

Taşıtmatik kullanılarak satın alınan akaryakıt için Bayi’ye alım sırasında herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Müşterinin Ayın 01-Son (30. yada 31.) günleri arasında saat 00:00 kadar yapılan akaryakıt alımlarını Sistemden otomatik olarak aktarılan akaryakıt alımınıza ait bilgiler periyodlar halinde faturalanacaktır. Her ayın 1. 11. ve 21. takvim günleri faturalandırılır. Tahsilat günleri ise her ayın 7. 17. 27. takvim günleri olarak belirlenmiştir.
                       

Uygulama Türleri

İhtiyaçınız doğrultusunda size önereceğimiz 2 farklı ünitemiz bulunmaktadır.

Pasif Kit (PK)

Aracınızın bilgilerini içeren pasif kit ve ucundaki depo anteni akaryakıt deposu girişine monte edilir. Depo Anteni, Pasif Kit 'nin pompa tabancısında bulunan alıcı ile bilgi alışverişi yapmasını sağlar.

Anahtarlık (A)

Aracınızın bilgileri resimde gördüğünüz anahtarlığa yüklenir. Yakıt alımınız sırasında anahtarlığınızı pompa görevlisine vererek aracınızı sisteme tanıtırsınız. Bu ürünümüzü daha çok firma sahiplerine tavsiye etmekteyiz.

TOPLUM VE ÇEVRE *SEÇ-G taahhüdümüz

İşlerimizi kazasız olarak yürütmeyi ve faaliyetlerimizin insanlara ve çevreye zarar vermemesini güvence altına almayı hedefliyoruz Hunenerji olarak, en basit haliyle "İşlerimizi kazasız olarak yürütmeyi ve faaliyetlerimizin insanlara ve çevreye zarar vermemesini güvence altına almayı hedefliyoruz." şeklinde ifade edilen bir sağlık, emniyet, çevre ve güvenlik (SEÇ-G) politikası izlemeye kararlıdır. Bu politika marka değerlerimizin temelini oluşturmaktadır. İş ünitesi çevresindeki SEÇ-G çerçevemiz aşağıdaki ilkelere dayanacaktır.
Tüm kazalar önlenebilir.
Emniyet bütün yöneticilerin sorumluluğudur.
Emniyetli ve standartlarımızla tam uyum içinde çalışmak, hunenerji çatısı altında veya bu markayla işbirliği içinde çalışabilmenin ön koşuludur.